
Cctv Dome Camera - High Resolution, Durable Design | Expert-tested, Aesthetic Engineering
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Beige |
| Resolution | 720p |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Type | Fixed |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance of indoor/outdoor areas |
| Dimensions | 100x100x80 mm |
| Weight | 0.5kg |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Warranty | 1 year |
| Features | High resolution, Durable design, Reliable performance, Easy installation, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A1 Security Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from A1 Security Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Balasore, Odisha
Proprietor
Mr Antaryami Barik
Address
Main Road, Main Market, Opp. S.M College, Near Northern Hospital, Near Patanjali Center, Raja Bagicha, Balasore, Odisha, 756001, India
cctv dome camera in Balasore
Report incorrect details
































