
Cctv Cameras By Vertical Limit System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Dome |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Indoor/outdoor surveillance |
| IR Range | 20m |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Low-light vision, Auto night mode, Affordable price, Durable design, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vertical Limit System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Vertical Limit System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Marketing Manager
Mr. Vikas Dager
Address
R.T.G. No-64, Royal Tower, Shipra Sun City, Indirapuram, Near Bus Stand, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201014, India
cctv camera in Ghaziabad
Report incorrect details









































