
Cctv Cameras - High-definition, Night Vision Equipped | Affordable Security Solutions For Comprehensive Surveillance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor type | CMOS |
| Lens type | Varifocal |
| Housing Material | Aluminum |
| IR range | 30m |
| Power supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance for commercial or residential applications. Suitable for outdoor mounting. |
| Weight | 1 kg |
| Dimensions | 150 x 100 x 80mm |
| Operating temperature | -20°C to 50°C |
| Features | High resolution, Night vision, Remote viewing, Weatherproof, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1991
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
04AAAFG7954M1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 04AAAFG7954M1Z4
Chandigarh, Chandigarh
Partner
Mr. Sulalit Gupta
Address
SCO 2905-05, SEC-22C, Chandigarh, Chandigarh, 160022, India
cctv camera in Chandigarh
Report incorrect details









































