
Cctv Cameras - Metal Housing, 150x100mm, Black | 1080p Resolution, Night Vision, Weatherproof, Remote Viewing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Security surveillance in hotels, public areas, and retail operations |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 150x100mm |
| IP Rating | 66 |
| Features | High resolution, Night vision, Remote viewing, Easy install, Durable design, Weatherproof, 24/7 security |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHAH COMPUTER has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from SHAH COMPUTER at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Vaibhav R. Shah
Address
No.G/2, Aristo Appartment, Arunodaya Society, Alkapuri, Vadodara, Gujarat, 390007, India
cctv camera in Vadodara
Report incorrect details


































