
Cctv Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Supply | 12V DC |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| Usage | Banks, hotels, hospitals, and other security applications |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High resolution, Wide angle, Secure monitoring, Remote viewing, Easy Installation, Weatherproof casing, Superior Quality |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AUZ Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from AUZ Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Syed Azam Moinuddin
Address
23-1-976, Near Water Tank, Moghalpura, Hyderabad, Telangana, 500002, India
cctv camera in Hyderabad
Report incorrect details









































