
Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Capture
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Dome |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100mm |
| Usage | Surveillance, security monitoring for various applications, including residential, commercial, and industrial settings. It can be used indoors or outdoors. |
| Features | Clear vision, Night vision, Compact size, High quality, Reliable, Affordable |
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2005
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Quraish Bharmal
Address
141, LGF, Sant Nagar, East of Kailash, New Delhi, Delhi, 110065, India
Report incorrect details


































