
Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 20 |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Security Surveillance, monitoring areas such as parking lots, offices, or homes. |
| Housing Material | Aluminum |
| Dimensions | 100 x 80 x 60 mm |
| Weight | 500g |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Remote Viewing, Night Vision, Easy Install, Durable Design |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, WEIGH SOLUTE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from WEIGH SOLUTE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Jagdeep Singh
Address
Shop No.6, E 22, Vishnu Garden, Khayla Rd, Near Sheetla Mata Mandir, New Delhi, Delhi, 110018, India
Report incorrect details


































