
Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | IR LEDs |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Surveillance of airports, commercial buildings, hospitals, hotels, restaurants, schools, and stores. |
| Housing Material | Plastic |
| Weight | 500g |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Easy Install, Reliable Security, Cost Effective, Advance Imaging |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Certification
ISO 9001:2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Marketing Head
Mr. Karan Kalra
Address
Plot A-296, Gali No. 9, Mahavir Enclave, Part 2, Main Dabri Dwarka Road. New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details

































