
Cctv Camera - High-quality Weather-resistant Material, Ergonomic Design - Superior Performance, Exceptional Durability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Fixed |
| Night Vision | Infrared |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Dimensions | 100x100x100 mm |
| Usage | Security surveillance in various environments such as homes, businesses, and public spaces. Provides 24/7 monitoring. |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| Compliance | CE, FCC, RoHS |
| Features | High quality, Durable design, Easy installation, Weatherproof, Clear vision, Secure monitoring |
Product Overview
Key Features
Features:
Ergonomic design
Excellent performance
High durability
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Manjeet Infosolutions Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Manjeet Infosolutions Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
26
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Director
Mr. C. M. Sehia
Address
Plot No-D-427/5, 2nd Floor, Sector-7, Dwarka, Behind Goyal and Son's, New Delhi, Delhi, 110077, India
Report incorrect details







































