
Cctv Camera By Business System India Ltd
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 720P |
| Technology | AHD |
| Video Output | 720p |
| Image Sensor | CMOS |
| Housing Material | Plastic |
| Power | 12V |
| Usage | Security Surveillance |
| IR LEDs | Yes |
| Weight | 0.5kg |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Features | HD Video, AHD Technology, Coaxial Cable, Sharp Images, Low Cost |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BUSINESS SYSTEM INDIA LTD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from BUSINESS SYSTEM INDIA LTD at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AABCB5590N1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AABCB5590N1ZA
New Delhi, Delhi
Director
Ms. Shashi Walia
Address
KH No. 349/1 ,100 Feet Road, Ghitorni, New Delhi, Delhi, 110030, India
Report incorrect details









































