
Ir Bullet Camera - Weather-resistant Design, High-quality Imaging And Long Durability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Security Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Fixed |
| IR Range | 30m |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Surveillance, security monitoring, outdoor applications, and building perimeter protection. |
| Power Supply | 12V DC |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Dimensions | 100x80mm |
| Features | Night vision, IR imaging, High resolution, Weatherproof, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, UNITON TRADE INDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from UNITON TRADE INDIA at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
2
Establishment
2003
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Vipin Singhal
Address
78/5, Adhchini Aurbindo Marg, Near BSES Office, New Delhi, Delhi, 110017, India
Report incorrect details







































