
Bandr Servo Drive
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
B&r Servo Drive
In Stock
Product Specifications
| Current Range | 10A |
| Output Type | AC |
| Connector Type | Screw terminals |
| Power Supply | AC |
| Working Temperature | 0AdegC to 40AdegC |
| Output Current | 10A |
| Features | Compact design High performance |
| Phase | Other, Single-phase |
| Noise Level | Low |
| Rated Power | 2.2kW |
| Application | Industrial Automation |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Cooling Method | Air-cooled |
| Rated Current | 10A |
| Power Factor | 0.95 |
| Product Type | Servo Drive |
| Output Power | 2.2kW |
| Output Frequency | 50Hz |
| Input Voltage | 230V AC |
| Voltage Protection | Over-voltage Under-voltage |
| Efficiency | High |
| Material | Metal enclosure |
| Line Regulation | A+-0.5% |
| Storage Temperature | -20AdegC to 70AdegC |
| Weight | 3.5kg |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details




































