
B And R Servo Drive 8v1320.001-2
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
B&r Servo Drive
In Stock
Product Specifications
| Current Range | 20A - 50A |
| Output Type | Three-phase, Other |
| Phase | Other, Three-phase |
| Power Supply | AC Power |
| Noise Level | Low Noise |
| Output Current | 32A |
| Application | Industrial Automation |
| Features | Compact Design Reliable Performance |
| Rated Power | 15kW |
| Power Factor | > 0.95 |
| Operating Temperature | 0AdegC to 40AdegC |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Rated Current | 32A |
| Working Temperature | 0AdegC to 40AdegC |
| Connector Type | Standard Connector |
| Product Type | Servo Drive |
| Output Power | 15kW |
| Output Frequency | 50Hz/60Hz |
| Input Voltage | 400-480V AC |
| Voltage Protection | Overvoltage Protection |
| Efficiency | High Efficiency |
| Material | Aluminum Housing |
| Line Regulation | Precise Regulation |
| Storage Temperature | -20AdegC to 60AdegC |
| Weight | 12kg |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details




































