
B And R 8v1010.00-2 Servo Drive
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
B&r Servo Drive
In Stock
Product Specifications
| Working Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Output Current | 10A |
| Features | Compact Design High Performance |
| Current Range | 10A |
| Output Type | Other, Three Phase |
| Connector Type | Standard Connector |
| Power Supply | ACOPOS 1010 Servo Drive |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Rated Current | 10A |
| Power Factor | 0.9 |
| Phase | Three Phase |
| Noise Level | Low |
| Rated Power | 10kVA |
| Application | Industrial Automation |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Product Type | Servo Drive |
| Output Power | Maximum 10kVA |
| Output Frequency | 50Hz/60Hz |
| Input Voltage | 8V DC |
| Voltage Protection | Overvoltage Protection |
| Efficiency | High Efficiency |
| Material | Metal and Plastic |
| Line Regulation | Low Line Regulation |
| Storage Temperature | -20AdegC to 85AdegC |
| Weight | Approx. 5kg |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details




































