
B&r Pp41
Price: 14500.00 INR / Piece
(14500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Operating Temperature | 0AdegC to +50AdegC |
| IP Rating | IP65 |
| Color | Grey |
| Power Factor | 0.95 |
| Shape | Rectangular |
| Efficiency | 93% |
| Overheating Protection | YES |
| Surface Finish | Matte |
| Feature | Touchscreen, Compact Design |
| Humidity % | 10% to 90% RH |
| Insulation Material | ABS Plastic |
| Connector Type | Screw terminal, Plug-in |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Type | Power Panel (PP41) |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | IP65 |
| Frequency (MHz) | 50 aEUR" 60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | 12 W |
| Output Type | Digital |
| Dimension (L*W*H) | 154 x 123 x 54 mm |
| Weight | 450 g |
| Phase | Single Phase |
| Size | Standard |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Connection Type | Connector and Terminal |
| Material | Plastic |
| No Of Poles | 1 |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per Customer Requirement Per Day |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Color | Grey |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Brand Name | B&R AUTOMATION |
| Stock Quantity | 25 |
| Price | 14500.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi in Bhavnagar
Report incorrect details


































