
B&r Power Panel Pp15
Price: 7000.00 INR / Piece
(7000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | RJ45, USB-A |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP65 |
| Insulation Material | Plastic / Composite |
| Power Factor | 0.98 |
| Overheating Protection | YES |
| Surface Finish | Matte |
| Operating Temperature | 0AdegC to +50AdegC |
| Efficiency | Up to 87% |
| Feature | Touchscreen, Fanless operation |
| Humidity % | up to 85% RH, non-condensing |
| Color | Black / Silver |
| Product Type | Operator Panel |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | IP65 |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | 12 W |
| Output Type | Digital Display |
| Dimension (L*W*H) | 401 x 244 x 57 mm |
| Weight | 2.3 kg |
| Phase | Single Phase |
| Size | 15 inch display |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Connection Type | Ethernet, USB |
| Material | Aluminum housing |
| No Of Poles | 4 |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per Customer Requirement Per Day |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 40 Piece/Pieces |
| Color | Black / Silver |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Price | 7000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | B&R AUTOMATION |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 125 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi in Bhavnagar
Report incorrect details


































