
B&r Power Panel Pp35
Price: 8500.00 INR / Piece
(8500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Insulation Material | Industrial Grade Plastic |
| Feature | Touchscreen, Fanless, Compact Design |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Power Factor | 0.95 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Shape | Rectangular |
| Overheating Protection | YES |
| IP Rating | IP65 (front panel) |
| Color | Gray |
| Connector Type | Screw Terminal, Ethernet RJ45 |
| Humidity % | 5% to 85% RH, non-condensing |
| Surface Finish | Matte |
| Efficiency | High |
| Product Type | Operator Panel |
| Application | Industrial Automation; HMI |
| Protection Level | Other, IP65 (front) |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | ~15 W |
| Output Type | Digital Display |
| Dimension (L*W*H) | 195 x 130 x 52 mm |
| Weight | 1.6 kg |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Size | 7 TFT Display |
| Connection Type | Ethernet, USB, Serial RS232/RS485 |
| Material | Plastic / Aluminum housing |
| Payment Terms | Cheque, Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per Customer Requirement Per Day |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Color | Gray |
| Stock Quantity | 125 |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 40 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | B&R AUTOMATION |
| Price | 8500.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi in Bhavnagar
Report incorrect details


































