
B&r Cp476
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Features | Compact design multiple communication ports |
| Connector Type | DB9 connector terminal block |
| Power Supply | External 24 V DC power supply |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Application | Industrial automation |
| Cooling Method | Passive cooling |
| Working Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Product Type | Control module |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Voltage Protection | Reverse polarity protection |
| Material | Industrial-grade plastic and electronic components |
| Storage Temperature | -20AdegC to 70AdegC |
| Weight | Approx. 1.2 kg |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details




































