
B&r Cpu Module Cp476
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Current Range | Nan |
| Cooling Method | Passive Cooling |
| Application | Automation Control |
| Working Temperature | 0AdegC to 60AdegC |
| Output Current | Nan |
| Connector Type | Plug-in terminal |
| Features | Highly reliable, compact design, DIN rail mountable, field programmable, LED status indicators |
| Rated Current | Nan |
| Power Factor | Nan |
| Output Type | Other, Nan |
| Noise Level | Low |
| Operating Temperature | 0AdegC to 60AdegC |
| Phase | Single Phase |
| Rated Power | Nan |
| Power Supply | External, 24V DC |
| Product Type | CPU Module |
| Output Power | Nan |
| Output Frequency | Nan |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Voltage Protection | Integrated Protection |
| Efficiency | High Efficiency |
| Material | Industrial-grade Plastic/Metal |
| Line Regulation | Nan |
| Storage Temperature | -25AdegC to +70AdegC |
| Weight | Approx. 200 g |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
cpu module in Bhavnagar
Report incorrect details































