
B&r Automation Cp474
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Supply | 24 V DC (typical) |
| Features | 15.6 TFT touchscreen display, rugged design, IP65 front, multiple interfaces, flush mounting |
| Noise Level | Fanless (silent operation) |
| Cooling Method | Passive cooling |
| Working Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Connector Type | DVI, USB, Ethernet, RS232, RS485, CAN |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Application | Industrial automation, machine operation, HMI |
| Product Type | Panel PC (Control Panel) |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Voltage Protection | Integrated protective circuitry |
| Efficiency | Approx. 90% |
| Material | Aluminum and glass front panel |
| Storage Temperature | -25AdegC to +70AdegC |
| Weight | Approx. 3.1 kg |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
industrial automation system in Bhavnagar
Report incorrect details










































