
Beijer 03210a
Price: 15000.00 INR / Piece
(15000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Intuitive interface, Reliable performance, Easy installation, Flexible configuration, Advanced control, Data logging, Remote monitoring, Cost-effective solution |
| Shape | Rectangular |
| Color | Gray |
| Connector Type | Screw Terminal |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| IP Rating | IP65 |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Power Factor | 0.92 |
| Efficiency | 94% |
| Feature | Touchscreen, Compact Design |
| Insulation Material | ABS |
| Mounting Type | Panel Mounting |
| Humidity % | 10-90% RH (Non-condensing) |
| Overheating Protection | YES |
| Product Type | HMI Display Panel |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | IP65 |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Energy Consumption | 5 W |
| Output Type | Digital |
| Dimension (L*W*H) | 165 x 100 x 36 mm |
| Weight | 270 g |
| Phase | Single Phase |
| Size | 4.3 Inch Display |
| Input Voltage | 24V DC |
| Material | ABS Plastic |
| Connection Type | Terminal Block |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Others, Telegraphic Transfer (T/T), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, Western Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, Eastern Europe, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BEIJER 03210A |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Price | 15000.00 INR (Approx.) |
| Color | Gray |
| Brand Name | BEIJER 03210A |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 55 |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi in Bhavnagar
Report incorrect details


































