
Beijer 00921b - Advanced Monitoring Device | Cost Savings, Data Logging, Easy Operation, Enhanced Efficiency, Improved Productivity, Increased Safety, Intuitive Interface, Process Control, Reduced Downtime, Remote Monitoring
Price: 25000.00 INR / Piece
(25000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Easy operation, Intuitive interface, Process control, Data logging, Remote monitoring, Enhanced efficiency, Reduced downtime, Improved productivity, Cost savings, Increased safety |
| Overheating Protection | YES |
| Connector Type | Plug-In Terminal Blocks |
| Shape | Rectangular |
| Humidity % | 10% to 90% RH (non-condensing) |
| Power Factor | 0.96 |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Feature | Touchscreen, LED Backlight |
| Mounting Type | Panel Mount |
| IP Rating | IP65 |
| Color | Black / Grey |
| Insulation Material | Polycarbonate |
| Surface Finish | Matte |
| Efficiency | High |
| Product Type | HMI Display Panel |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, IP65 (front panel) |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 VDC |
| Energy Consumption | 4.9 W |
| Output Type | Digital Touchscreen |
| Dimension (L*W*H) | 167 x 136 x 36 mm |
| Weight | 0.37 kg |
| Input Voltage | 24 VDC |
| Size | 4.3 inch TFT LCD |
| Phase | Single Phase |
| No Of Poles | 2 |
| Material | Plastic and Electronic Components |
| Connection Type | Ethernet, Serial (RS232/RS422/RS485) |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Others, Delivery Point (DP), Telegraphic Transfer (T/T), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BEIJER 00921B |
| Price Type | fixed |
| Color | Black / Grey |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 15 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 25000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Brand Name | BEIJER 00921B |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi in Bhavnagar
Report incorrect details



































