
Automatic Unloading System - Metal, 20-30 Tons Capacity, 0-20 Ft Lifting Height | 220v Power Supply, Low Maintenance, 1 Year Warranty, Energy Efficient
Price: 383500.00 INR / Unit
(325000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
395000.00 INR / Unit
Weight :
500.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Usage | Industrial |
| Material | Metal |
| Type | Other |
| Voltage | 220-440 Volt (v) |
| Warranty | 1year |
| Supply Ability | 15-20 Per Month |
| Delivery Time | 15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit Type | Unit/Units |
| Stock Quantity | 10 |
| Price Type | fixed |
| Weight | 500.00 Kilogram |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 144.00 in |
| Currency | INR |
| Pkg Box Breadth | 48.00 in |
| Max Quantity | 10 |
| Shipping Type | free |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Pkg Box Height | 48.00 in |
| MRP | 395000.00 INR |
| Brand Name | SPECIFIC CONVEYORS |
| Mop | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 325000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36ACYFS7670L1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36ACYFS7670L1ZY
Hyderabad, Telangana
Director
Mr Rajesh Ammisetty
Address
Plot No. 28 & 38, Sy No. 160 To 163, Cherlapally, Hyderabad, Telangana, 500051, India
unloading machinery in Hyderabad
Report incorrect details




















