


Automatic Tissue Processor - High-precision Design | Enhanced Workflow Efficiency, Multi-tissue Capability, User-friendly Interface
Price: 134000.00 INR / Unit
(134000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
134000.00 INR / Unit
Weight :
25.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power Source | Electric |
| Material | Stainless steel |
| Weight | 18-50 Kilograms (kg) |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Frequency | 50 Hertz (HZ) |
| Dimension (L*W*H) | 1040*790*780 Millimeter (mm) |
| Type | Automatic Tissue Processor |
| Usage | Industrial |
| Capacity | 1 to 2 Ltr/hr |
| Supply Ability | 500 Per Year |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CE CERTIFIED CO.NSICMSME CERTIFIED ISO 9001:2015 |
| Pkg Box Height | 111.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| MRP | 134000.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Price | 134000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Shipping Type | free |
| Weight | 25.00 Kilogram |
| Brand Name | Lafco |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 60.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Stock Quantity | 100 |
| Pkg Box Breadth | 68.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AEWPK5487R1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AEWPK5487R1Z7
Ambala Cantt, Haryana
Proprietor
Mr Anil Kumar Rana
Members since
12 Years
Address
No.-3111/12, Cross Road No. 10, Kacha Bazar, Ambala Cantt, Haryana, 133001, India
automatic tissue processor in Ambala Cantt
Report incorrect details































