
Automatic Thread Rolling Machines, Voltage: 220v-240v
Price: 100000.00 INR / Piece
(100000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 3 kW |
| Dimensions | 2000x1500x1000 mm |
| Weight | 1500 kg |
| Material | Steel |
| Speed | Variable |
| Capacity | 1000 parts/hour |
| Usage | Thread rolling of various fasteners and components |
| Features | Automatic operation, High efficiency, Precise threads, Durable design, Easy operation, Reduced costs |
| Brand Name | Precision Machine Co. India |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price | 100000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Precision Machine Co. India has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Textile & Garment Machinery in bulk from Precision Machine Co. India at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
03BHCPS0613M1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03BHCPS0613M1ZI
Amritsar Cantonment, Punjab
Name
Mr. Nipun Sharma
Address
1527-1529, New Golden Avenue, Head Water Works Road, Head Water Works Road, Golden Avenue, Amritsar Cantonment, Punjab, 143001, India
Report incorrect details

































