
Automatic Pouch Packing Machines - High-quality Raw Material, Advanced Technology | Ideal For Efficient Bulk Packing
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1200x800x1500 mm |
| Power | 1.5 kW |
| Voltage | 220V |
| Weight | 150 kg |
| Filling range | 50-500 gm |
| Pouch size | 50-200 mm |
| Features | High speed, Easy operation, Durable, Reliable, Compact, Versatile, Efficient |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DEEP ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Packaging Machine from DEEP ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Mohd Khursheed
Address
D-179, Sec 10, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
pouch packing machine in Noida
Report incorrect details








































