
Automatic Pouch Packaging Machine - Durable Stainless Steel Design | Exquisite Finishing For Industrial Efficiency
Price: 125000.00 INR / Piece
(125000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1000x600x1200 mm |
| Power | 1.5 kW |
| Voltage | 220V |
| Weight | 150 kg |
| Production Capacity | 50-100 pouches/min |
| Packaging Type | Pouch |
| Features | Easy Operation, Durable Design, High Speed, Precise Filling, User Friendly, Low Maintenance, Cost Effective |
| Brand Name | Amishi Engineering Solutions |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Price | 125000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Amishi Engineering Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Amishi Engineering Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Narendra Kumar Panchal
Address
F-14, Millan Garden, New Mandoli Industrial Area Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
automatic pouch packing machines in Noida
Report incorrect details









































