
Automatic Pouch Packaging Machine - High Grade Polished Finish, Silver Color | Automatic Grade, Computerized, Excellent Performance
Price: 265001.00 INR / Piece
(265001.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1500x1000x2000 mm |
| Power | 3 KW |
| Weight | 500 kg |
| Voltage | 220V |
| Production Rate | 100 pouches/min |
| Packaging Type | Pouch |
| Features | High Speed, Easy Operation, Durable Design, Precise Sealing, Cost Effective, Efficient Packing, Reliable Performance |
| Color | Silver |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Price | 265001.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Color | Silver |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | Shri mohan ram packaging |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Material : High Grade Material
Condition : New
Finishing : Polished
Type : Packing Machine
Performance : Excellent
Functionality : High
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shri mohan ram packaging has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Shri mohan ram packaging at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Pawan Sharma
Address
plot no-94, vajirpur road, old faridabad,neharpar Faridabad, Haryana, 121002, India
automatic pouch packing machines in Faridabad
Report incorrect details































