
Automatic Pepsi Packing Machine 3, Packaging Material: Plastic
Price: 115000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Packing Machine |
| Dominant Color | Silver |
| Power | 220V |
| Dimensions | 100x50x150 cm |
| Weight | 150 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Production Rate | 1000 pouches/hour |
| Usage | Packing Pepsi into pouches |
| Compliance | CE |
| Features | Automatic operation, High speed, Easy use, Durable design, Efficient packing |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JAGNATH ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from JAGNATH ENGINEERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24DCOPS6210R1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24DCOPS6210R1ZV
Rajkot, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Jagnath Piyush
Address
Godavari Road, Opp. Ayushi Engineering, Shapar Veraval, Rajkot, Gujarat, 360024, India
beverage packaging machine in Rajkot
Report incorrect details

































