
Automatic Pepsi Cola Packing Machine 2, Automation Grade: Automatic
Price: 118000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Packing Machine |
| Dominant Color | Silver |
| Power | 220V |
| Capacity | 100 bags/min |
| Dimensions | 1500x800x1200 mm |
| Material | Stainless steel |
| Weight | 300 kg |
| Usage | Packaging Pepsi Cola in pouches or sachets |
| Compliance | CE certified |
| Features | Automatic operation, High speed, Easy cleaning, Durable design, Efficient packing, Precise filling, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JAGNATH ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from JAGNATH ENGINEERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24DCOPS6210R1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24DCOPS6210R1ZV
Rajkot, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Jagnath Piyush
Address
Godavari Road, Opp. Ayushi Engineering, Shapar Veraval, Rajkot, Gujarat, 360024, India
beverage packaging machine in Rajkot
Report incorrect details

































