
Blue And White Automatic Glue Coating Side Separating Hammering Machine
Price: 200000.00 INR / Piece
(200000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel, Aluminum |
| Dimensions | 150x80x120 cm |
| Power | 220V, 50Hz |
| Weight | 150kg |
| Speed | 1000pcs/hr |
| Glue capacity | 5L |
| Warranty | 1 year |
| Features | Precise Glue Coating, Side Separation, Efficient Hammering, Automatic Operation, Footwear Application, Increased Productivity, Improved Accuracy, Durable Design |
| Color | Blue and White |
| Product Type | Other, Automatic Glue Coating Side Separating Hammering Machine |
| Weight (kg) | 250-500 Kilograms (kg) |
| Feature | High Performance, Low Noise, High Efficiency |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 45-60 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Color | Blue and White |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | ABLE SHOE MACHINERY PRIVATE LIMITED |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price | 200000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Application : Shoe, Sole footwear
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ABLE SHOE MACHINERY PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Leather Machinery in bulk from ABLE SHOE MACHINERY PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAPCA0217P1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAPCA0217P1ZF
New Delhi, Delhi
Name
Mr. Shivkesh
Address
KH. NO 561/2, SWARN PARK, UDHAYOG NAGAR, VILLAGE MUNDKA, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details





































