
Automatic Detergent Pouch Packing Machine - Color: Silver
Price: 354000.00 INR / Piece
(300000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
400000.00 INR / Piece
Weight :
300.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1000 x 700 x 1500 mm |
| Weight | 250 kg |
| Power | 1.5 kW |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Capacity | 10-20 pouches/min |
| Features | High tensile strength, Durable nature, Cost efficient, Improves presentation, Greater protection, Environmentally friendly, Highly flexible |
| Color | Silver |
| Type | Other, Detergent Packing MachineDetergent Packing Machine |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Warranty | 1 year |
| Supply Ability | 5 Per Week |
| Delivery Time | 20 Days |
| GSTIN | 18% |
| Stock Quantity | 10 |
| Weight | 300.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| Min Quantity | 1 |
| Brand Name | P. S. CHEMICALS |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 30.00 in |
| Returnable | No |
| Max Quantity | 10 |
| Shipping Type | free |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Height | 60.00 in |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| MRP | 400000.00 INR |
| Color | Silver |
| Price | 300000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 30.00 in |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
18
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23BEEPS7972A1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23BEEPS7972A1ZH
Indore, Madhya Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor-Chemical Expert
Mr Goutam Sarkar
Members since
10 Years
Address
316/2, Bholaram Compound, Palda, Nemawar Road, Indore, Madhya Pradesh, 452002, India
automatic pouch packing machines in Indore
Report incorrect details


































