
Automatic Cnc Router Machine - Acrylic, Plywood, Mdf, Pvc, Electric Power 220v | High Speed, No Plc Control, Non-automated System
Price: 472000.00 INR / Number
(400000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
490000.00 INR / Set
Weight :
750.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Automatic CNC Router Machine |
| Material | Other, Acrylic, Plywood, MDF, PVC, Sign Board, Wood |
| Computerized | No |
| Automatic | No |
| PLC Control | No |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Feature | High Speed |
| Warranty | Yes |
| Pkg Box Height | 45.00 cm |
| Max Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 40.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 85.00 cm |
| Stock Quantity | 10 |
| MRP | 490000.00 INR |
| Price | 400000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 750.00 Kilogram |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Shipping Type | order_percent |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Set/Sets |
| Min Quantity | 1 |
| Brand Name | K-TECH CNC |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
K-Tech CNC is established in 2005. We are standing as No.1 in this CNC Technology field by our success mantra and our innovations in this machinery and designs. With our designs and technical support our customers are also stand No.1 in their market.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
48
Establishment
2005
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
36ABYPN5525E2Z8
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36ABYPN5525E2Z8
Hyderabad, Telangana
Accepts only Domestic inquiries
Sales manager
Mr Raja Ramesh Narla
Members since
12 Years
Address
Sr. No. Address 1 5-1207 & 1184, Ground Floor, Hyderabad, Sri Durga Sai Hub, Hyderabad, Telangana, 500072, India
cnc router machine in Hyderabad
Report incorrect details





























