
Automatic Cnc Wood Router Machine Dimension(l*w*h): 1200 X 1200 Mm Millimeter (Mm)
Price: 900000.00 INR / Piece
(900000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel,Aluminum |
| Dimensions | 1300x2500x1600mm |
| Spindle Power | 3.0KW |
| Working Area | 1300x2500mm |
| Control System | DSP |
| Weight | 1000kg |
| Voltage | 380V |
| Features | Precise cuts, Fast operation, Easy setup, Durable build, Automated process, High efficiency, Versatile use, Cost effective |
| Color | Other, White,Red |
| Product Type | Automatic CNC Wood Router Machine |
| General Use | Industrial |
| Type | CNC Router |
| Automatic | Yes |
| Power Source | Electric |
| Dimension (L*W*H) | 1200 x 1200 mm Millimeter (mm) |
| Supply Ability | 5 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Color | Other, White,Red |
| Price | 900000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Brand Name | ASIA ENTERPRISES |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09ARGPV2181G1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09ARGPV2181G1ZH
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Manoj Kumar Verma
Address
B No. G-5, Sector-6, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
cnc router machine in Noida
Report incorrect details
































