
Semi Automatic Cnc Router Machine - Horizontal Design, Utilizing Computer Numerical Control For Precision Routing, Exceptional Durability And Performance
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Howell
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | 1000x1500 mm |
| Power | 3KW |
| Spindle Speed | 24000 rpm |
| Control System | Numerical |
| Working Area | 900x1200 mm |
| Weight | 500 kg |
| Features | Precise cuts, Durable design, Easy operation, CNC controlled, High efficiency, Versatile use, Cost effective, Long lifespan |
| Product Type | Woodworking Machine |
| Machine Type | Router |
| Machine Style | Horizontal |
| Automation | Semi Automatic |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 21 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2001
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
36AUSPS5585L1ZG
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AUSPS5585L1ZG
Hyderabad, Telangana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Ahmed S. M.
Address
Office No. 208, 1st Floor, Haripriya Complex, Habsiguda X Road, Habsiguda, Hyderabad, Telangana, 500007, India
cnc router machine in Hyderabad
Report incorrect details




























