
Air Conditioners - Advanced Cooling Technology | Humidity Control, Energy Efficient, Reliable Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Window AC |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 8000 BTU |
| Voltage | 115V |
| Dimensions | 36x16x16 in |
| Weight | 60 lbs |
| Usage | Home or office cooling; maintains comfortable temperatures |
| Refrigerant | R410A |
| Features | Cooling, Efficient, Quiet Operation, Easy Install, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Meeraa fashions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from Meeraa fashions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Name
Mr. Meeraan Sahul Hameed
Address
7/13A, 2nd cross street, Mc nagar 3rd main road, Hasthinapuram, Chrompet, Chennai, Tamil Nadu, 600064, India
room air conditioners in Chennai
Report incorrect details




































