
Air Conditioners - Superior Quality, High Durability, Competitive Rates | Ideal For Reliable Climate Control
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC unit |
| Color | White |
| Power | 1.5 kW |
| Cooling Capacity | 12000 BTU |
| Refrigerant | R410A |
| Dimensions | 850x250x200 mm |
| Weight | 10 kg |
| Usage | Room cooling in homes and offices |
| Voltage | 220V |
| Features | Cooling, Efficient, Quiet operation, Easy install, Durable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Happy Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from Happy Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
PROPRIETOR
Mr. Ashok Kumar Saini
Address
Shop No-5, Basement Shopping Center, Pink Square Mall, Govind Marg, Janta Colony, Jaipur, Rajasthan, 302004, India
room air conditioners in Jaipur
Report incorrect details









































