
Shree Vacuum Cleaner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Wet/Dry Vacuum |
| Dominant Color | Blue |
| Capacity | 10-20 Liters |
| Power | 1200-1600W |
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 40x50x60 cm |
| Weight | 8-12 kg |
| Usage | Dust and dirt removal from floors and surfaces |
| Features | Lightweight, Easy Cleaning, High Power, Hassle-free |
Product Overview
Key Features
We are one of the preeminent manufacturers, suppliers and exporters of high quality Vacuum Cleaner. It is precision engineered using fine-grade raw materials with the aid of cutting-edge technology. This manually operated hand-held device is widely used for removing dusts and dirts from horizontal floors and surfaces. We offer these cleaners in a variety of sizes and models. Our offered Vacuum Cleaner is highly demanded by the clients for its lightweight, convenient cleaning, high power performance and hassle-free operations.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHREE PRODUCTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from SHREE PRODUCTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Roorkee, Uttarakhand
Marketing Manager
Mr. Pawan Kumar Dhiman
Address
Plot No -30/40, Adarsh Nagar, Haridwar Road, Near Farmtac Agency, Roorkee, Uttarakhand, 247667, India
cordless vacuum cleaner in Roorkee
Report incorrect details










































