
Jiaxing Vacuum Cleaner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1.2-3.3 KW |
| Capacity | 15-30 L |
| Voltage | 110/220-240V |
| Material | Stainless steel |
| Noise Level | <70dB |
| Weight | 10-15 kg |
| Usage | Industrial and automotive cleaning, wet and dry pickup |
| Filter Type | Washable |
| Features | High suction, Wet/dry use, Washable filter, Durable design, Easy cleaning |
Product Overview
Key Features
1. Power: 1.2/1.4/1.6/1.8/2.2/3.3KW
2. Capacity: 15/20/25/30L
3. Voltage : 110/220-240V
4. Low noisy, High Suction
1. High suction power to easily remove dirt and dust, Car vacuum cleaner,Wet and dry,Washable filter streaming
2. Heavy duty dual purpose dust extractor/vacuum. Converts easily from a wet or dry vacuum cleaner.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JIAXING NEW ERA IMPORT & EXPORT CO.,LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from JIAXING NEW ERA IMPORT & EXPORT CO.,LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Supplier, Trading Company
Establishment
2003
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jiaxing, Zhejiang
Name
Mr. Zhang Jack
Address
No.298, Heping Street, Jiaxing, Zhejiang, 314000, China
industrial vacuum cleaners in Jiaxing
Report incorrect details






































