
Upvc Plastic Pipe Tee - Upvc, 20-110mm, Off-white, 10 Bar Pressure | Durable, Reliable, Solvent Weld Joint
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | Off-white |
| Size Range | 20-110mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Rating | 45°C |
| Joint Type | Solvent Weld |
| Usage | Water supply and drainage systems, irrigation |
| Features | Durable, Reliable, Versatile, Cost-effective, Easy Install |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Supreme Store has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipe Fittings in bulk from Supreme Store at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
20
GST NO
06AKPPJ6233M1ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AKPPJ6233M1ZQ
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Rohit Jindal
Address
MCF-5416, Payal Complex, Opposite Lakhani India Limited, Sanjay Colony, Sector- 23, Faridabad, Haryana, 121005, India
pipe tees in Faridabad
Report incorrect details




































