
Upvc Pipe Union
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | White |
| Sizes | 1/2"-2" |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Rating | 45°C |
| Standard | IS |
| Usage | Joining UPVC pipes of various sizes for water or drainage systems |
| Features | Easy Installation, Durable, Corrosion Resistant, Strong, Reliable Joint |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Goldenbird International has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pipes & Pipe Fittings in bulk from Goldenbird International at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
CEO
Mr. Kathiriya Bhaumik
Address
Plot No.C-4,501,krishna township,near sudama chowk, mota varachha. Surat, Gujarat, 394101, India
pipe union in Surat
Report incorrect details








































