
Ss Paddle Mixer Machine - Country Of Origin: Made In India
Price: 885000.00 INR / Piece
(750000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | Variable |
| Power | Variable |
| Capacity | Variable |
| Blades | Adjustable |
| Motor | Electric |
| Weight | Variable |
| Features | Durable, Efficient Mixing, Easy Operation, Low Maintenance, Long Lifespan, High Quality, Adjustable Blades, Versatile |
| Motor Power | 2.2 kw to 100 kw Kilowatt (kW) |
| Voltage | 415 V Volt (v) |
| Country Of Origin | Made in India |
| Control System | Fully Automatic |
| Frequency | 50 Hz Hertz (HZ) |
| WorkingÃÂ Speed | 30 to 60 rpm |
| Power Source | Electricity |
| Warranty | 12 months from date of supply |
| Production Capacity | 100 liter to 10000 liter Ltr/hr |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Packaging Details | Standard packaging. |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | Yes |
| Moq | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Stock Quantity | 10 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 750000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | MECHCON INDUSTRIAL SOLUTIONS PVT. LTD. |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAKCM8581H1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAKCM8581H1ZW
Khed, Maharashtra
Director
Mr Sangram Suryavanshi
Members since
2 Years
Address
PAP-W-58/1, Chakan Industrial Area, Phase-II, Warale, Tal Pune, Khed, Maharashtra, 410501, India
paddle mixer machine in Khed
Report incorrect details

























