
Solar Power Panel System - High-efficiency Modules , Assured Returns With Government Subsidy And Lifetime Service
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Efficiency | 18% |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Home, School, College, Hospital |
| Features | Clean Energy, Cost Savings, Eco-Friendly, Reliable Power, Reduced Bills |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | North India |
Product Overview
Key Features
We are selling best solar system for Home, School, College, Hospital etc. on very reasonable price with Assured Return, Service & Quality along with the govt subsidy scheme.
Company Details
Business Type
Supplier
Employee Count
5
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Panchkula, Haryana
Name
Mr. Shashi
Address
SCO 215, Second floor, Sector 14, Panchkula, Haryana, 134109, India
solar system in Panchkula
Report incorrect details

































