
Solar Power Panel - High-efficiency Design | Exceptional Quality, Custom Specifications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Efficiency | 17% |
| Weight | 20kg |
| Usage | Residential & commercial electricity generation |
| Features | Clean energy, Cost savings, Eco-friendly, Sustainable power, Reliable source |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features :
Excellent quality
Optimum quality
Excellent design
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GOGREEN VENTURES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from GOGREEN VENTURES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1995
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Thane, Maharashtra
Proprietor
Mr. Vijay R. Wani
Address
SHOP NO. 3, SANGITA APT., NEAR GANESH CINEMA, CHARAI, EDULJI X ROAD, Thane, Maharashtra, 400601, India
Report incorrect details










































