
Solar Power Panel - Premium Quality Raw Material, Efficient Energy Conversion | Adheres To Industrial Standards, Extensive Quality Testing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Efficiency | 18% |
| Weight | 20kg |
| Usage | Residential & commercial power generation |
| Warranty | 10 years |
| Features | Clean energy, Renewable source, Reduced costs, Eco-friendly, Sustainable power |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia, Middle East |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAJ ELECTICAL PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from RAJ ELECTICAL PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Rajesh Kumar
Address
Plot No.B-100, Sector-62, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
solar power panel in Noida
Report incorrect details










































