
Solar Power Panel - High-efficiency Modules , Versatile Sizes & Models For Residential, Commercial, And Industrial Use
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300-400W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Weight | 20kg |
| Cell Efficiency | 18% |
| Operating Temperature | -40°C to 85°C |
| Warranty | 25 years |
| Certifications | IEC 61215 |
| Usage | Residential, commercial, and industrial power generation |
| Features | Clean energy, Sustainable power, High efficiency, Low maintenance, Long lifespan, Renewable resource, Cost effective |
| Payment Terms | Paypal, Others, Western Union, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mars Solar Aqua 360 Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Mars Solar Aqua 360 Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AALCM1335Q1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AALCM1335Q1Z5
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Sakthivel
Address
23, Rajaji Nagar, Trichy Road, Ramanathapuram, Post, Singanallur, Coimbatore, Tamil Nadu, 641005, India
solar cell panel in Coimbatore
Report incorrect details

































