
Solar Power Panel - Superior Grade Photovoltaic Technology | High Efficiency, Exceptional Durability, Environmentally Friendly
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Silver |
| Power Output | 10-50W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | Variable |
| Voltage | 12V |
| Weight | 5-10kg |
| Certification | CE,IEC |
| Usage | Residential and commercial applications,powering small appliances, charging batteries |
| Features | Clean energy, Solar power, Renewable source, Cost savings, Eco-friendly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jakson Engineers Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Jakson Engineers Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAACJ1625K1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAACJ1625K1ZL
Dadri, Uttar Pradesh
Marketing Manager
Mr Sundar Raghavan
Address
Plot No.A-43, Phase II Extension, Opp. NSEZ, Dadri, Uttar Pradesh, 201305, India
solar power panel in Dadri
Report incorrect details








































