
Solar Power Pack - Solar Light Source , Long Functional Life, Easy To Install, Superior Brightness
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Charger |
| Dominant Color | Black |
| Power Output | 5W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 10x5cm |
| Weight | 100g |
| Efficiency | 18% |
| Certification | CE |
| Usage | Charging phones, tablets in outdoor locations,emergency situations |
| Features | Solar charging, Portable power, Long lifespan, Easy install |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Long functional life
Easy to install
Superior brightness
Specifications:
Light source: Solar
Use: In homes, offices, hotels, etc
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mechatronik Technologies Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Products & Equipment from Mechatronik Technologies Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Ravi Talreja
Address
No.- 16/16 A, Rudhraksh Complex, Phase1, Vatva Gidc, Opposite Annapurna Restaurant, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
solar power pack in Ahmedabad
Report incorrect details










































