
Solar Power Pack - Up To 5 Mw Power Capacity | Ideal For Mobile Towers And Atm Machines
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 500W |
| Battery Capacity | 100Ah |
| Dimensions | 1.5m x 0.5m |
| Weight | 50kg |
| Material | Steel, Plastic |
| Usage | Powering mobile towers and ATM machines, suitable for up to 5 MW power plants. |
| Protection Class | IP65 |
| Features | Solar Power, Off-grid Power, Reliable Energy, Mobile use, Cost Savings, Environmentally Friendly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sakthi Solutions & Services has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Products & Equipment from Sakthi Solutions & Services at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Name
Mr. Arun
Address
No. 11- A, Sakthi Nagar, Near Maran Nagar & Iyyappan Temple, Poonamallee, Chennai, Tamil Nadu, 600056, India
solar power pack in Chennai
Report incorrect details




































