
Yash Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300-400W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x1000mm |
| Weight | 20-25kg |
| Efficiency | 18-20% |
| Temperature Coefficient | -0.3%/°C |
| Usage | Residential and commercial electricity generation. |
| Warranty | 25 years |
| Certifications | IEC 61215, IEC 61730 |
| Features | High efficiency, Clean energy, Durable panels, Low maintenance, Cost effective |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, YASH SOLAR TECH has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from YASH SOLAR TECH at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Palwal, Haryana
Proprietor
Mr. Abhay Chauhan
Address
National Highway- 1, Near To Choapal Restaurant, Kalyan Enclave Colony, Palwal, Haryana, 121105, India
Report incorrect details

































